Najlepsze lokaty na rynku (maj 2020)

07.05.2020 | Jan Chojnacki
Banki masowo obniżają oprocentowanie lokat. Już tylko jeden produkt oferuje stawkę na 4%

lokaty

Obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej pociągnęły za sobą spadki oprocentowania lokat, nawet wśród produktów promocyjnych. Większość najwyżej oprocentowanych lokat w naszym zestawieniu miała obniżone stawki w ostatnim czasie. Liderem pozostaje Lokata Facto oferowane przez BFF Banking Group dająca 4% rocznie w horyzoncie 5-letnim. Oprocentowanie wszystkich lokat BFF pozostaje na niezmienionym poziomie.
 
Z drugiej pozycji zsunęła się Lokata Witaj Nest Banku. Przed zmianą jej oprocentowanie wynosiło 4%. Obecnie na lokacie można uzyskać 3% w horyzoncie 3 i 6-miesięcznym po spełnieniu dodatkowych warunków. W przypadku Nest Lokata Lojalna i Nest Lokata Nowe Środki bank obniżył oprocentowanie odpowiednio z 2,4% i 2,3% do 1,7% i 1,6% w horyzontach 2 i 3-miesięcznych.
 
Spadło także oprocentowanie lokat oferowanych przez Inbank. Obecnie najwyżej oprocentowana pięcioletnia lokata daje 2,5%, jednak nie wymaga spełnienia dodatkowych warunków.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

inbank

Idea Bank również obniżył oprocentowanie swoich produktów. Spadły stawki Lokaty na nowe środki we wszystkich horyzontach. Oprocentowanie Lokaty Happy zostało obniżone z 3,5% do 3% oraz Happy Pro z 3% do 2,6%.
 
Millennium Bank obniżył oprocentowanie Lokaty Mobilnej w ramach rozszerzonej rzeczywistości z poziomu 1,75% do 1,25%.
 
Santander Bank obniżył oprocentowanie lokaty Online Nowe środki w horyzoncie 36 miesięcy z 1,8% o połowę do 0,9%. Lokata Mobilna utrzymuje dotychczasowe oprocentowanie 2%.
 
Spada również oprocentowanie EKOlokaty BOŚ banku. Obecnie standardowe oprocentowanie wynosi 1%, a po osiągnięciu dodatkowych warunków oprocentowanie rośnie do 1,5%.
 
Kilka banków zapowiedziało już dalsze obniżki.

TAGI:

lokaty bankoweRPP

Popularne


zobacz także

↑ na górę